29. mart 2022.

BRC na prolećnom polumaratonu u Budimpešti!

Još uvek sumiramo utiske! Vikend za nama je bio više nego putovanje na trku! Objave na mrežama i komentari naših članova govore da je ovo bio potpuni ugođaj, pravi spring break!

Nas oko 150 se uputilo u Mađarsku i donelo najbolje uspomene sa puta – medalju i sjajno druženje! Mnogi su poveli i svoje porodice, te je velika BRC porodica u Budimpešti brojala i do 200 nasmejanih ljudi i dece.

80ak trkača spremnih za polumaraton! Isto toliko kasnije na desetki

Pre trke, u petak i subotu, pristizali smo iz Beograda (ali i sa drugih strana) da iskoristimo vikend. Treneri su rekli – opuštanje pre trke, tako da smo se loadovali sjajnom hranom i još boljom energijom Budimpešte! Nekolicina je obišla i spektakularnu Banju Sečenji u srcu Pešte. Ma bili smo pravi turisti, i to je tako prijalo nakon konačnog ukidanja raznih kovid mera! 

Nedelja, 27.mart, najzad dan trke koju smo dugo iščekivali i vredno se pripremali!

Polumaraton i trka na 10k odabrane su kao završne trke zimske sezone, odnosno “diplomska trka” BRC Škole trčanja! Prolećni Telecom Vivicitta polumaraton je jedna od najvećih i najbolje organizovanih trka na kojima smo nastupali kao klub. Neka Ljubljana ne bude ljubomorna, ona je tradicionalno u srcu, ali ovo je bilo pravo osveženje.

Besprekorno čisto plavetnilo gore i još čistije zelenilo dole dočekali su hiljade i hiljade trkača na prostoru dobro poznatog Margit ostrva (ade) u centru grada, koje je zamišljeno i organizovano slično kao naša Ada Ciganlija, samo je dosta bolje iskorišćeno. Trke su startovale u više termina, najpre polumaraton ujutru, zatim desetka oko podne i kasnije sedmica.

Sve od startnih paketa, preko expo zone i atmosfere u startnoj zoni je bilo vrlo dobro organizovano i lepo za oko, a još bolje iskustvo! Muzika, puno volontera, čistoća i ogroman prostor samo za nas – gde smo se okupljali, zagrevali i družili na travi nakon trke. Kada stignete popijete free kafu ili se poslužite muslijem, bacite pogled na bogatu expo zonu, raširite se po travnjaku. Tačno se zna gde ulazite u startnu zonu prema svom očekivanom vremenu.

Pobednik je šarmirao Peštu

Nismo ni mi došli nespremni! Istetovirali smo Pobednika svuda, da nam daje snagu a bio je i primećen! Mada smo već dosta prepoznatljivi po najnovijem outfitu – našim majicama za 10 godina kluba.

Treneri Ivan, Boris, Ljubica, Tanja, Draško, Srđan, Milica i Ivan junior bili su tu kao podrška. Svih 150+ BRCovaca je završilo svoju ciljanu trku, neki prvi put, a neki sa novim najboljim rezultatima! Prolećna toplota je otežala letenje po asfaltu, ali sjajan pogled na panoramu grada i trčanje pored Dunava i preko dva mosta itekako su bili uzbudljivi.

Detalj sa polumaratonske trke

A na kraju – top medalja! Ma teško je izdvojiti najbolji detalj, ali otprilike ono po čemu ćemo pamtiti samu trku je sve ovo:

  • Svako ko je prvi put trčao neku trku dobio je pored startnog broja i oznaku za leđa na kojoj piše da ste “debitant” pa valja dobiti dodatnu podršku od ostalih trkača
  • Medalja sa ugraviranom mapom Budimpešte (rute trke) sa sve providnim lepim plavim Dunavom
  • Ako ste srećne ruke, Mađari će se potruditi da vas preko razglasa pozdrave uzvikujući vaše ime najbolje što umeju (ipak ljudi dolaze iz cele Evrope!)
  • Brdo poklona pored medalje na izlazu iz ciljne zone
  • Najsjajniji travnjak gde smo bosi i zadovoljni mogli da se izležavamo posle trke, gde su nas čekali naši najmiliji i gde smo napravili najsrećnije fotke ovog vikenda
  • Naj naj najlepši detalj su osmesi beogradskih trkača, puno vremena za druženje i zajednički nastup i podrška jedni drugima na stazi

Naravno da smo odmah tu na travi počeli da kujemo planove za leto! I naravno da nam je žao da speremo Pobednika sa kože…

Znaju svi koji su bili deo ove avanture da će se pamtiti dugo! Neka se utisci još malo slegnu, noge neka se odmore, pa da vidimo ko se sprema za Beogradski – naš najmiliji? Čujemo da će biti i trke zadovoljstva, pa eto prilike da i naše sestre, tate, kolege osete malo ove atmosfere! Taman sa novom BRC Školom trčanja!

Idemo dalje, uvek u pokretu i uvek više od trčanja!

Izaberi program

Obraduj svoje najbliže

Popuni formular i naš operater će ti se javiti sa detaljnim instrukcijama za upotrebu vaučera.

Bravo! Odličan izbor.

Ovde su podaci za uplatu. Nakon što uplatite i mi evidnetiramo uplatu, šaljemo vam digitalni sertifikat sa promo kodom i celokupnim upustvom za vas i vašu dragu osobu.

Primalac:

Beogradski trkački klub, Veselina Masleše 62, Beograd

Broj računa:

160-352631-65

Namena:

Poklon vaučer

Iznos:

[ Iznos koji ste izabrali ]

Poziv na broj:

Ostavite prazno ili stavite datum rođenja u formatu DD-MM-YYYY.

Pomoć

Potrebna ti je pomoć pri izboru grupe, trenera, lokacije… Tu smo da odgovorimo na sva tvoja pitanja!

Pozovi

Zakaži poziv

Škola trčanja za početnike

BRC Škola trčanja ima svoj uvodni test (odredimo vašu trenutnu kondiciju), razrednog starešinu (vaš trener koji vas prati), trenažni program (kurikulum iz 3 faze), trening grupe (vaše odeljenje), knjigu (napisali smo udžbenik koji vas čeka), testove, diplomski ispit (nije obavezan, ali vas čeka trka 10km ili polumaraton) i žurku da se proslave medalje!

Mina Zelenović

PR Manager

Zakaži telefonske konsultacije

Ostavi nam svoje kontakt podatke i javićemo ti se u najkraćem roku kako bismo ti odgovorili na sva pitanja i pomogli da odabereš najbolji program za sebe.